Podrobnosti k talentovým zkouškám 2023 2024

Přihlášení na talentové zkoušky: DIGITÁLNĚ

Klasifikace (jphsw.cz)

 


 Hudební oborTalentová zkouška do hudebního oboru se skládá z těchto částí: vytleskávání krátkého rytmu, zpívání písničky, rozeznávání chyb v písničce zahrané učitelem na klavír, rozeznávání hlubokého a vysokého tónu, rozeznávání smutné a veselé melodie a zazpívání tónu zahraného učitelem (každá část se hodnotí zvlášť). Každý žák si na talentovou zkoušku připraví jednoduchou lidovou píseň ( Skákal pes, Holka modrooká, Pec nám spadla, Kočka leze dírou, Já do lesa nepojedu, Vyletěla holubička, Běží liška k táboru, Prší, prší, Adámku náš, Ach synku, Okolo Frýdku, Travička zelená, Šel zahradník do zahrady) Podmínkou přijetí žáka na hru na klavír je mít nástroj doma. Škola žákům zapůjčuje hudební nástroje (housle, klarinet, altové a sopránové flétny, lesní roh, trubku a kytaru)

Výtvarný obor - Uchazeči přinesou ukázky domácích výtvarných prací- 5  obrázků. Na talentové zkoušce žák nakreslí obrázek na určené téma : LETNÍ KOUPÁNÍ V BAZÉNU I U MOŘE (jak plavu, jak se potápím, jak skáču šipku, jak si hraju ve vodě, jak ležím na lehátku, jak se opaluji na sluníčku a mám krásné sluneční brýle, jak sedím pod slunečníkem, jak si hraju s kamarádem ve vodě.....) Upozornění: nenoste obrázky, které jsou obkreslené z internetu - pinteresu nebo podle ilustrací - zvláště nenoste takový typ maleb:   a nenoste takový způsob kresby:  

nejvíce bodů budou mít žáci, kteří využijí svoji fantazii a spontánnost výtvarného projevu  

Taneční obor (pouze v Klecanech - Taneční improvizace na hudbu, Vytleskání rytmu , fyzické a pohybové předpoklady

Literárně-dramatický obor (pouze v Klecanech) - Recitace básničky, improvizace na dané téma a vytleskání rytmu

MIX je určen pro děti předškolního věku - Výuka trvá dvě vyučovací hodiny , Žáci jsou rozdělení na polovinu a po hodině se střídá hudební a výtvarná průprava. Na zápisu nakreslí děti obrázek - téma si zvolí samy. Přihlášky na MIX nejsou elektronické, ale zasílejte přímo na email ředitelky školy: reditelka@zusklecany.cz 


TALENTOVÉ ZKOUŠKY PROBÍHAJÍ BEZ RODIČŮ Výsledky talentových zkoušek - Výsledky talentových zkoušek budou zasílány rodičům e-mailem až po proběhlém posledním termínu náhradních talentových zkoušek. Talentové zkoušky na nehudební  obory probíhají po skupinách. Jména přijatých žáků na webu nezveřejňujeme. Škola má omezenou kapacitu, proto nemůžeme přijmout všechny žáky, kteří udělají talentovou zkoušku.  Žáci, kteří udělají talentovou zkoušku a nebudou přijati, budou zařazeni jako náhradníci a v měsíci září mohou být ještě dodatečně přijati za uchazeče, kteří nenastoupí.

 Všichni přijatí žáci si přijdou domluvit rozvrh první týden v září 2024. 
PŘIJÍMÁME ŽÁKY OD 6 DO 15 LET - ( žáky předškolního věku přijímáme pouze výjimečně nadané, předškoláci se mohou hlásit do MIXu´= hudební a výtvarná průprava)

 
ahoj
E-LETTER

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.